Telefon
KURUMSAL

KURUMSAL

 

SAĞLIKTA GELİŞİM ZAMANI…

        

       15 Mart 2005 tarihinde bölge halkının sağlık ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla hizmet vermeye başlayan hastanemiz, İskenderun Uzmanları tarafından Özel Sağlık Hizmetleri San. AŞ. olarak İskenderun’da kurulan ilk özel hastanedir. Toplam 12 dönüm alan üzerine kurulu ve depreme dayanıklı inşa edilen hastanemiz, 8000 m2 KAPALI alanda hizmet vermeye başlamıştır. 

 

      2009 yılında Sayın Metin YILDIZ  tarafından alınan hastanemiz, bölge halkının artan sağlık ihtiyaçları ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda, 9.000 metre karelik yeni hastane binasını devreye sokarak, toplamda 17.000 metre kapalı alanda modern tıbbi cihaz ve ekipmanların yanı sıra fiziki koşullarımızı da iyileştirerek, daha kaliteli sağlık hizmeti vermeyi amaçlamıştır.

 

      Daha çok büyük şehirlerdeki hastanelerde tedavisi mümkün olan Kalp ve Damar Hastalıkları başta olmak üzere, birçok bölümde yapılan yatırımlarla, hastaların tedavi amacıyla yüzlerce kilometre uzaklara gitmesinin önüne geçerek, Özel İskenderun Gelişim Hastanesi bünyesinde her türlü görüntüleme, teşhis, tedavi ve cerrahi operasyon imkânı sunmayı hedeflemiştir.

 

      Sağlık sektöründe sürekli olarak yenilenen teknolojik gelişmeleri de yakından izleyen Özel İskenderun Gelişim Hastanesi, yatırımlarıyla bölge halkının en kısa sürede sağlık sorunlarının giderilmesi noktasında önemli atılımları yerine getirmiştir.

 

      Hatay bölgesinde ilk RADİAL (El Bileğinden) ANJİYO uygulamasını yapan Özel İskenderun Gelişim Hastanesi, Türkiye’de sadece beş hastanede olan 384 kesit Bilgisayarlı Tomografi cihazını 2013 Eylül ayı itibariyle Radyoloji Ünitesine dâhil ederek, 5 saniye gibi kısa bir sürede yüzde 100 doğruluk oranıyla Koroner Anjiyo hizmetini, Hatay’da ilk ve tek yapan hastane olmuştur.

 

      ‘Sağlıkta Gelişim Zamanı’ sloganıyla yola çıkan ve sağlık sektöründe önemli gelişmelere imza atmaya devam eden Özel İskenderun Gelişim Hastanesi, bünyesine yeni bir birim daha ekleyerek, 2014 yılı Temmuz ayı itibariyle Radyasyon Onkolojisi Ünitesi’ni hizmete açtı.