Gönderiliyor...
SOSYAL MEDYA

Özgeçmiş

Dr. Turunç 1971 yılında Hatay’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Antakya’da tamamladı.1994 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. Mecburi hizmetini Aksaray ve Hatay’da tamamladıktan sonra Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalında uzmanlık eğitimi aldı. 2003 yılında Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesine bağlı olan Adana Uygulama ve Araştırma Merkezinde Üroloji uzmanı olarak çalışmaya başladı. Akademik kariyerini bu kurumda elde etti. 15 Ağustos 2019 tarihinde İskenderun Gelişim Hastanesinde Üroloji Profesörü olarak göreve başladı.

Dr. Turunç’un yurt dışı dergilerde 47, yurt içi dergilerde ise 25 çalışması yayınlandı, yurt dışı çalışmalarına 436 kez atıf yapıldı. Yurt dışı ve yurt için toplantılarda 88 çalışması bildiri olarak sunuldu. 31 toplantıya konuşmacı ya da oturum başkanı olarak katıldı, 7 yurt içi ve 7 yurt dışı dergide hakemlik yaptı. 2 kitap bölümü çevirisi yaptı, 3 kitap bölümü yazdı. 4 adet yüksek lisans tezi yönetti, Doçentlik sınav değerlendirmesi yapan Profesörlük jürisinde görev aldı. ÖSYM bünyesinde yapılan Üroloji alanındaki sınav sorularının hazırlanması ve sınav sorusu denetmenliği görevlerinde bulundu. 

European Society for Sexual Medicine (ESSM), European Association of Urology (EAU), Société Internationale d'Urologie (SIU), Türk Tabipler Birliği, Ürolojik Cerrahi Derneği, Üroonkoloji Derneği, Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED), Aile Terapileri ve Terapistleri Derneği (TERAPİDER) ve Uçan Balon Derneği (Sokak Çocukları derneği) üyesidir. 2006-2009 yılları arasında Uçan Balon Derneği yönetim kurulunda görev aldı, 2012-1014 yılları arasında Adana Tabip Odası Özel Hekimlik kolu sekreterliğini yaptı, 2013-2015 yılları arasında Ürolojik Cerrahi Derneği Doğu Akdeniz Şubesi başkanlığını yaptı, 2019 yılından itibaren CİSED Adana şubesi yönetim kurulu üyesi olarak çalışmaktadır. Dr. Turunç, 2018 yılından itibaren Ürolojik Cerrahi Derneği Androloji Çalışma Grubu başkanlığı görevini yürütmekte olup ürologlara yönelik erkek cinsel sağlığı ve erkek üreme sağlığı ile ilgili toplantılar düzenlemekte ve çok merkezli çalışmaları yönetmektedir. Kendi alanında özellikle ürolojik kanser cerrahilerini, kapalı taş ameliyatlarını, prostat cerrahilerini, çocuk sahibi olamayan erkeklere yönelik medikal ve cerrahi tedavileri ve idrar kaçırma tedavilerini yapmaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

Genel Bilgiler

Doğum Yeri Hatay
Doğum Tarihi 1971

Yabancı Dil

İngilizce

HEMEN RANDEVU ALIN!