Gönderiliyor...
SOCIAL MEDIA

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERI-EN

İskenderun Gelişim Hastanesi - Türk Kızılayı İskenderun Şubesi İşbirliğiyle ‘Kızılay Dostu 65 Yaş Üzeri Konuklar’ Etkinliği / 24.03.2018

Türk Kızılayı İskenderun Şubesi İşbirliğiyle Kızılay Dostu 65 Yaş Üzeri Konuklar Etkinliği

İskenderun Gelişim Hastanesi, Türk Kızılayı İskenderun Şubesi’nin ‘Yaşlılar Haftası’ dolayısıyla düzenlediği ‘Kızılay Dostu 65 Yaş Üzeri Konuklar’ etkinliğine katılıp, yaşlılarla bir araya geldi. 

Etkinlikte İskenderun Gelişim Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Dr. Nedim Turhan , Uzman Klinik Psikolog Gamze Uygun yaşlılarımızın sorunlarını dinleyip sorularını yanıtlarken, Beslenme ve Diyet Uzmanı Çağla Helvacı da sağlıklı beslenme konusunda bilgi paylaşımında bulundu.

 

‘Gelişim Hastanesi ‘Engelli Dostu’ Olacak’ / 04.12.2017

Gelişim Hastanesi ‘Engelli Dostu’ Olacak

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında, Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Lig Şampiyonu İskenderun Engelliler Basket Takımı oyuncuları, Özel İskenderun Gelişim Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi.

‘Herhangi bir Aralık’ta değil, her zaman yanınızdayız’ sloganıyla yola çıktıklarını ifade eden İş Yeri Hekimi Dr. Cengiz Gündüz, sporculara sağlık hizmeti sunmaktan mutlu olduklarını dile getirdi.

Bölge sporuna önem verdiklerini ifade eden Başhekim Dr. Ömer Suha Caymaz, takıma başarılar dileyerek, Özel İskenderun Gelişim Hastanesi olarak, her türlü desteğe hazır olduklarını söyledi.

Hastane olarak, ‘Engelliler açısından ulaşılabilir hastane’projesiyle ilgili çalışmalara başlayacaklarını ifade eden Özel İskenderun Gelişim Hastanesi Genel Direktörü Prof. Dr. Bülent Tekinsoy, bu anlamda engellilerin hizmet almasını kolaylaştıracaklarını vurguladı.

Prof. Dr. Tekinsoy, “İskenderun Gelişim Hastanesi’ni, bu süreç itibariyle‘engelli dostu hastane’ haline getirmek için çalışmalara başlayacağız ve engelli vatandaşlarımıza karşı görevimizi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağız. Bu anlamda, engelli bireylerimizin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde düzenlemelere gideceğiz. Unutulmamalıdır ki; hepimiz bir engelli adayıyız. Bu duygu ve düşüncelerle, engelli vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyorum” açıklamasında bulunarak, sporculara desteklerini sürdüreceklerini ifade etti.

 

GELİŞİM Öğrencileri Sevindirdi / 26.12.2016

GELİŞİM Öğrencileri Sevindirdi

Özel İskenderun Gelişim Hastanesi ve personeli, 23 Nisan İlkokulu’nda eğitim gören 230 öğrenciye, kışlık kıyafet ve kırtasiye yardımında bulundu. Çocukların sevinçle karşıladığı malzemeler; İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Alattin Kılıç, 23 Nisan İlkokulu Müdürü İmadeddin Oğuz ve Özel İskenderun Gelişim Hastanesi yöneticilerinin katıldığı programla dağıtıldı.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Alattin Kılıç, ihtiyaç sahibi öğrencilere yardımda bulunan Özel İskenderun Gelişim Hastanesi personeline duyarlılığından dolayı teşekkürlerini sundu.

 

Kızılay Kan Bağışı Otobüsü Gelişim’de / 04.02.2015

Kızılay Kan Bağışı Otobüsü Gelişim’de

Türkiye geneli birçok ilçeyi gezerek kan bağışı kampanyaları düzenleyen Türk Kızılayı, ‘Bağışlanan Her Kan, Kurtarılan 3 Can’ Projesi kapsamında Özel İskenderun Gelişim Hastanesi’nde vatandaşlardan kan bağışı kabul ediyor.

Kan bağışlamanın vücut sağlığı açısından önemli olduğunu vurgulayan Dr. Atmaca, “Erkeklerde 3 ayda bir, kadınlarda ise 4 ayda bir kan verilmesi sağlık açısından önemlidir. Ayrıca vatandaşlarımız bağışladığı bir ünite kanla, 3 canı kurtarmanın mutluluğunu da yaşamaktadır. 18- 65 yaş arası kendini sağlıklı hisseden, sürekli ilaç kullanmayan bağışçılarımızı kan vermeye davet ediyoruz. Sabah saatlerinde başladığımız kan bağışı kampanyamız, iki gün boyunca akşam saat 17.00’a kadar devam edecek.Projeye desteklerinden dolayı Özel İskenderun Gelişim Hastanesi’ne teşekkür ediyoruz  ” şeklinde konuştu.

 

Minik Öğrencilere Sağlık Taraması / 06.06.2014

Minik Öğrencilere Sağlık Taraması

Özel İskenderun Gelişim Hastanesi, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Dörtyol İlk Kurşun İlkokulu’nda öğrenim gören anasınıfı öğrencilerine yönelik, sağlık taraması düzenledi.

Öğrencilerin varsa hastalıklarını tespit etmeyi ve tespit edilen hastalığın ilerlemesini engellemeyi amaçlayan sağlık taramasında, velilere ve öğretmenlere de çocukların mevsimsel olarak tehdit altında olduğu hastalıklar hakkında bilgilendirme yapılarak  acil müdahale edilmesi gereken problemler belirtildi.

 

Özel İskenderun Gelişim Hastanesi ve KETEM İşbirliği ile Sigarasız Sağlıklı Yaşam / 02.06.2014

Özel İskenderun Gelişim Hastanesi’nde ‘31 Mayıs Dünya Sigarayı Bırakma Günü’ dolayısıyla, vatandaşlara iki gün boyunca ücretsiz karbon monoksit ölçümü yapıldı. Özel İskenderun Gelişim Hastanesi ve KETEM işbirliğiyle gerçekleştirilen uygulama sonucu sigara içenler, akciğerlerindeki karbon monoksit miktarını öğrendi. Ölçüm sonrası karbon monoksit oranı yüksek çıkan kişilere, sigarayı bırakma  yöntemleri  ile ilgili bilgiler verildi.

Özel İskenderun Gelişim Hastanesi yönetimi, ‘31 Mayıs Dünya Sigarayı Bırakma Günü’ etkinlikleri kapsamında, kurum çalışanlarına bir hafta boyunca, ‘sigarasız yaşama davet’ çağrısında bulundu.

 

MAKE AN APPOINMENT NOW!