Gönderiliyor...
Randevu Hattı +90 850 304 66 66
 • SOSYAL MEDYA

  KALP RİTİM BOZUKLUĞUNUN NEDENLERİ NELERDİR?

  Kalbi en çok etkileyen stres ve psikolojik duygu durumlarının etkilediğinin altını çizen Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. İzzet Tandoğan, kalp ritim bozuklukları toplumumuzda ve tüm dünyada en sık görülen hastalıklardan biri olduğuna işaret etti.

  Prof. Dr. Tandoğan “Kalp ritim bozuklukları, her zaman kalpteki çarpıntı olarak ifade edilen hastalık her zaman üretim bozukluğu olacak diye bir kural yok. Hastanın psikolojik sorunları ve psikolojik duygu durumları da çarpıntı olarak karşımıza çıkabiliyor. Kalp ritim bozukluğunun en yaygın nedenleri; viral hastalıklar, alkol, tütün, yoğun egzersiz, kafein içeren içeceklerin tüketimi, korku ve stres yer almaktadır.” dedi.

  KALP RİTİM BOZUKLUĞUNUN TEDAVİSİ NASILDIR?

  Kalp Ritim bozukluğunun tedavisinde yeni bir uygulama ‘metro fizyolojik’ çalışma ile tespit edilebildiğine de dikkat çeken Prof. Dr. İzzet Tandoğan, “Yapılan tespitte kalp ritim bozukluğu olup olmadığını kesin olarak belirleniyor. Metro fizyolojik çalışma dediğimiz hastanın kasığından girmiş olduğumuz elektriksel kablolarla hastanın kalbi içerisine ulaşıyoruz. Kalbin değişik noktalarından uyarılar elde ediyoruz, elde ettiğimiz uyarılara, durumuna göre elektriksel uyarıları kalp içerisine vererek muhtemel ritim bozukluğunun ortaya çıkmasını sağlıyoruz. Ortaya çıkan bu ritim bozukluğunun formasyonuna göre nasıl bir yol takip ederek kesin, net bir tanı saptıyoruz” dedi.

   

   

  HEMEN RANDEVU ALIN!