Gönderiliyor...
Randevu Hattı +90 850 304 66 66
 • SOSYAL MEDYA

  Tıbbi Onkoloji,  yalnızca kanserli hastaların tedavisini değil; kanserden korunma, tarama, erken tanı alanlarını da kapsayan bir dahili bilim dalıdır. Yani, kanserin her aşaması tıbbi onkolojiyi ilgilendirmektedir. Ayrıca kanser tanı ve tedavisinde, cerrahi, radyoloji ya da radyasyon onkolojisi gibi çeşitli alanlarla işbirliği yapılarak, tedavi bilimsel veriler doğrultusunda multidisipliner olarak planlanır.

  Tıbbi OnkolojiTıbbi onkoloji bölümümüzde;14 adet tek kişilik kemoterapi odası, ilaç hazırlama ünitesi mevcuttur. Ünitemizde bir doktor, iki biyolog ve iki deneyimli kemoterapi hemşiresinden oluşan ekip mevcuttur. Kanser kemoterapisi yanında kan ve trombosit uygulamaları, port kateter bakımı, parasentez ve torasentez işlemleri ve ağrı tedavisi gibi destekleyici tedaviler de uygulanmaktadır. 

  Kemoterapi yanısıra hormonal tedaviler, vücudun savunma sistemini uyararak kanser hücrelerinin tanınması ve öldürülmesi için bağışıklık sisteminin doğal olarak ürettiği maddelerinin  kullanıldığı tedavi şekli olan immünoterapi ve kanser tedavisindeki son 10 yılın en önemli gelişmesi olarak kabul edilen, kanser hücrelerinin taşıdığı, ancak normal hücrelerde bulunmayan hedefleri belirleyerek saptanan etkinliği yüksek, yan etkisi az biyolojik tedaviler (akıllı ilaçlar veya hedefe yönelik tedaviler)  merkezimizde başarı ile uygulanmaktadır.

  Bölüm Doktorlarımız
  Uzm. Dr. Utku Burak BOZBULUT
  Uzm. Dr. Utku Burak BOZBULUT
  Tıbbi Onkoloji Uzmanı
  HEMEN RANDEVU ALIN!