Gönderiliyor...
Randevu Hattı +90 850 304 66 66
 • SOSYAL MEDYA

  Eski Yunanca da, hastalık anlamına gelen 'Pathos' teriminden türetilmiş olan Patoloji, hastalıklara yol açan nedenlerini, bunların doku ve organları etkileme biçimlerini, hastalıklı doku ve organların özellikle morfolojik (biçimsel, görüntüsel) özelliklerini inceler.

  PatolojiPatoloji; anatomi ve fizyolojide öğrenilen bilgilere, hastalıklı organların çıplak gözle veya mikroskop altındaki anormal görünüşlerini ekleyerek, hastalıkların daha kolay anlaşılmasını sağlar. Günümüzde, tümörlerin tanısı başta olmak üzere, pek çok hastalığın kesin tanısı için patolojik inceleme gerekli ve zorunludur. Hastanemizde, ‘Smear Testi’  başta olmak üzere, hücrelerin histokimyasal yöntemlerle incelenmesi ve klasik ya da endoskopik yöntemlerle alınan, küçük veya büyük her türlü biyopsinin incelenmesinin yanı sıra ameliyat ile alınan tüm organların histopatolojik incelenmesi yapılmaktadır.

  Raporlama Süresi

  Bir doku örneğinin patoloji laboratuvarı tarafından teslim alınmasından, biyopsi raporu düzenlenmesine kadar geçen süre çok değişkendir. Bazen, raporlama süresi bir ayı bulabilmektedir. Bir raporun GEÇ çıkmasının tek nedeni İHMAL olarak düşünülmemelidir. Hastalar; kendilerini tanımayan bir patoloğun o rapor nedeniyle uykusuz kalmış olabileceğine pek ihtimal vermeseler de, bu nadir olmayan bir durumdur. Patoloji Laboratuvarı olarak hedefimiz, dokuları incelemeye hazırlama işlemleri dikkate alınarak, ‘En doğru ve güvenilir tanıyı’ en kısa sürede verebilmektir.

  HEMEN RANDEVU ALIN!