Gönderiliyor...
Randevu Hattı +90 850 304 66 66
 • SOSYAL MEDYA

  ÖZEL İSKENDERUN GELİŞİM HASTANESİ

  SAĞLIKTA GELİŞİM ZAMANI…

   

  Bölgenin ve Hatay’ın en önemli sağlık kuruluşu olmak ve sağlık ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 15 Mart 2005 tarihinde hizmet vermeye başlayan Özel İskenderun Gelişim Hastanesi, İskenderun’da kurulan ilk özel hastanedir.

  8 bin metre kare kapalı alanı olmak üzere, toplam 12 dönüm alan üzerine kurulan İskenderun Gelişim Hastanesi, bölgenin artan sağlık ihtiyaçları doğrultusunda, 9 bin metre karelik yeni binasını bünyesine dâhil etmiştir. Toplam 17 bin metre kare kapalı alanda, modern tıbbi cihazlarının yanı sıra fiziki koşulları da iyileştirilen İskenderun Gelişim Hastanesi, uluslararası standartlarda sağlık hizmeti veren bir ‘Bölge Hastanesi’ konumuna gelmiştir.

  Sağlık sektöründe önemli gelişmelere imza atan ve teknolojik gelişmeleri sürekli olarak yakından izleyen İskenderun Gelişim Hastanesi; uzman hekim kadrosu, tam donanımlı üniteleri, ileri teknolojik cihazları ve güler yüzlü çalışanları ile hastalara 7/24 tedavi imkânı sunmaktadır. 206 yatak kapasitesine sahip Özel İskenderun Gelişim Hastanesi’nin 111 servis yatağı bulunurken; Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesinde 38, Genel Yoğun Bakım Ünitesinde 39, Koroner Yoğun Bakım Ünitesinde 13 ve KVC Yoğun Bakım Ünitesinde 5 olmak üzere, toplam 95 yoğun bakım yatağı mevcuttur.

  ‘Sağlıkta Gelişim Zamanı’ sloganıyla yola çıkan İskenderun Gelişim Hastanesi, bünyesine katmış olduğu; Onkoloji Merkezi, Obezite Merkezi, Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezi gibi önemli birimleriyle, ulusal düzeyde önemli başarılar sağlamaya devam etmektedir.

  Bölgemiz için büyük bir öneme sahip Onkoloji Merkezi; teknolojik alt yapısı ve deneyimli akademik kadrosuyla, bölgenin ihtiyacına tam olarak cevap verecek bir onkoloji merkezi konumundadır. Başkent Üniversitesi ve Özel İskenderun Gelişim Hastanesi’nin, radyoterapi hizmeti konusunda işbirliğinin hayata geçmesiyle birlikte, hastalara ışın tedavisi yenilenen radyoterapi cihazıyla, Şubat 2017’den itibaren verilmeye başlanmıştır.

  Türkiye’de sayılı hastanelerde bulunan Bilgisayarlı Tomografi (BT) cihazını 2013 Eylül ayı itibariyle Radyoloji Ünitesi’ne dâhil eden Özel İskenderun Gelişim Hastanesi, kısa sürede yüzde yüze yakın doğruluk oranıyla Koroner Anjiyo hizmetini Hatay’da yapan Hastane konumuna gelmiştir.

  Bünyesinde her türlü görüntüleme, teşhis, tedavi ve cerrahi operasyon imkânı sunmayı hedefleyen İskenderun Gelişim Hastanesi, bölge halkının en kısa sürede sağlık sorunlarının giderilmesi noktasında önemli atılımları yerine getirmeye devam etmektedir.7 gün 24 saat hizmet veren acil servisimiz ise son teknoloji ekipmanlar ve uzman hekim kadrosuyla hizmet vermekte ve anında titiz müdahalelerle hastalarına odaklanarak, bir an önce sağlıklarına kavuşturmaktadır.

  SAĞLIĞINIZ BİZİM İÇİN DEĞERLİ…

  HEMEN RANDEVU ALIN!